W połowie lipca Komisja Europejska ogłosi długo wyczekiwany przegląd systemu handlu emisjami. Dojdzie do tego zaledwie dwa tygodnie po objęciu przez Irlandię prezydencji w Radzie UE. Przez kolejne miesiące państwa członkowskie będą toczyć spory o to, jak bardzo złagodzić obowiązującą od 20 lat politykę — system handlu uprawnieniami do emisji, który ma zmusić najbardziej emisyjne branże do płacenia za każdą tonę wyemitowanego dwutlenku węgla. Już teraz przegląd nabrał politycznego charakteru.